מחזור חדש - קורס בינה מלאכותית

ימים
שעות
דקות
שניות

גיבוי הטלפון: מה הכי חשוב לגבות בסמארטפון ואיך לעשות זאת בצורה הטובה ביותר

מה הכי חשוב לגבות בסמארטפון וכיצד לעשות זאת – המדריך שיאפשר לכם ללכת לישון בשקט, בידיעה שהנתונים במכשיר שלכם מגובים בצורה הטובה ביותר.

הקלטת השיעור:

* סיכום השיעור והסבר מילולי מופיע לאחר הסרטון

גיבוי הסמארטפון

הרבה פעמים אנו מחזיקים בסמארטפון מידע חשוב שחבל שילך לאיבוד. אם טרם עשיתם זאת, הזמן הטוב ביותר לעשות בו גיבוי הוא ממש עכשיו. הגיבוי חשוב גם אם רוצים להחליף מכשיר ולהעביר את המידע ממכשיר ישן למכשיר חדש. 
כיום הגיבוי מבוצע לאינטרנט (לענן) אך אפשר אם רוצים להעביר את הקבצים למחשב / לכונן חיצוני. לדעתנו אין צורך בכך והגיבוי ברשת מספיק לגמרי.

 

 1. גיבוי תמונות – התמונות הן אולי הדבר הכי חשוב שיש לנו במכשיר. יכול להיות להן ערך סנטימנטלי, זכרונות של אנשים אהובים ויכול להיות גם תיעוד של מסמכים חשובים. כך או אחרת, חשוב לגבות אותן באופן סדיר ורצוי גם באופן אוטומטי. אחת השיטות שנלמד בהמשך לגיבוי התמונות היא בעזרת Google Photos שקיימת כבר במרבית המכשירים (אם אינכם מוצאים אותה, הנה קישור להורדה לאנדרואיד או קישור להורדה לאייפון).
  חשוב לדעת שיש לנו במכשיר כמה מקורות לתמונות ואנו צריכים להגדיר גיבוי עבור כל אחד מהם. כך למשל נגבה את התמונות שאנו מצלמים במכשיר ולגבי התמונות שאנו מקבלים מווטסאפ נוכל להחליט בנפרד אם לגבות גם אותן או לא.
 2. גיבוי אנשי הקשר – אנו צוברים במהלך הזמן הרבה אנשי קשר חשובים. אם בעבר היינו שומרים את הפרטים בפנקס טלפונים מסודר לפי א-ב, היום משמשת אותנו אפליקציית אנשי הקשר לניהול המידע וחשוב לגבות גם אותה.
  בשביל לוודא שאנשי הקשר מגובים יש להיכנס להגדרות החשבון ושם לוודא שאפשרות גיבוי אנשי הקשר פתוחה.
  לבעלי אנדרואיד, אחת האפליקציות שאנו אוהבים לניהול וגיבוי אנשי הקשר היא אפליקציית אנשי הקשר של גוגל. אם היא אינה מותקנת אצלכם תוכלו להתקין מכאן:  קישור להתקנה למכשירי אנדרואיד.
  לבעלי אייפון – תוכלו לסנכרן את אנשי הקשר עם חשבון iCloud / תוכנת iTunes או דרך סינכרון אנשי הקשר בחשבון הג'ימייל המחובר לאייפון תחת הגדרות > אנשי קשר > חשבונות.
 3. גיבוי שיחות ומידע מווטסאפ – חשוב להגדיר גיבוי בתדירות קבועה של השיחות והמידע באפליקציית ווטסאפ. בכדי לעשות זאת צריך להיכנס ל WhatsApp > הקישו על אפשרויות נוספות > הגדרות > צ‘אטים > גיבוי צ‘אטים > גיבוי.
  רצוי לגבות פעם ביום. הגיבוי מהיר ויכול להתבצע גם אוטומטית באמצע הלילה בהתאם לתדירות הגיבוי שהגדרנו בהגדרות.
  הגיבוי ייחשב כחלק ממכסת גוגל דרייב (באנדרואיד) או מכסת iCloud (לאייפון).
 4. גיבוי מיילים – על פי רוב אין צורך לגבות את המיילים משום שהם מסונכרנים עם חשבון המייל שלנו והמכשיר הוא רק "שער גישה" למיילים שנמצאים על מחשב מרוחק.
 5. גיבוי האפליקציות – גם כאן אין צורך לגבות את האפליקציות משום שניתן להתקין אותן מחדש בעת הצורך. יחד עם זאת, אם חשוב לכם לזכור איזה אפליקציות קיימות על המכשיר שלכם כדי שלא תשכחו את שמה של אפליקציה שימושית זו או אחרת אם מכשירכם יאבד – פשוט צלמו את המסך במצבים השונים כדי שתהיה לכם תמונה של האפליקציות במכשירכם והסדר שבו הן מסודרות על המכשיר. את הצילומים תוכלו גם להעביר בווטסאפ לחבר קרוב שישמור אותם עבורכם למקרה שחלילה יגנב המכשיר וגם הצילומים יעלמו.
 6. גיבוי הקלטות, מסמכים וקבצים – לפעמים אנו מחזיקים בסמארטפון גם הקלטות קוליות שהקלטנו בעזרת המכשיר וקבצים שהתקבלו בצורות שונות (למשל בווטסאפ או במייל). נוכל לגבות גם אותן בעזרת העלאתן לאפליקציית גוגל דרייב. זה לא משהו שיש בו צורך בדרך כלל משום שהקבצים לרוב נשארים גם במייל ולפעמים גם בווטסאפ, אבל כדאי להכיר זאת, נלמד על כך בהמשך.
 7. גיבוי הגדרות המכשיר – אם הגדרתם הגדרות שונות מברירת המחדל כגון  – הגדלתם את גודל האותיות בטלפון או השתקתם התראות לאפליקציות מסוימות, אולי תרצו לגבות גם את ההגדרות הללו (זה פחות קריטי משום שלרוב זה משהו שאפשר לשחזר גם בלי גיבוי). גיבוי כזה מעט יותר מסובך ובכל מכשיר הוא מתבצע בצורה אחרת. על פי רוב – פותחים את אפליקציית ההגדרות בטלפון, מקישים על מערכת ואז גיבוי. אם השלבים האלה לא תואמים להגדרות הטלפון, נסו לחפש "גיבוי" בהגדרות המכשיר.

דברים נוספים שכדאי לדעת

 • אם רכשתם מכשיר חדש, היום קל במיוחד להעביר את המידע ממכשיר למכשיר (בעזרת טכנאים או אם יש לכם את הידע לעשות זאת לבד). אין אפילו צורך בכבל מקשר. שמים את המכשירים – הישן והחדש – זה ליד זה ומפעילים אפליקציה מיוחדת להעתקת מכשיר.
 • גיבוי "תופס מקום" באינטרנט או במקום כלשהו. יחד עם זאת למרבית השירותים ניתן למצוא גיבוי בעלות נמוכה או בחינם.
 • אפשר לגבות עוד ועוד, ולעשות גיבוי לגיבוי, אין לדבר סוף… אנו ממליצים לעשות גיבוי אחד ולראות שהוא עובד. על פי רוב זה יספיק לנו ונוכל לישון בלילה בשקט…

יש עוד כלי גיבוי רבים באפליקציות נוספות. לא בטוח שאנחנו צריכים אותם, אבל אם יש לכם דברים ממש ממש חשובים, זה הזמן לבדוק אם יש לכם צורך בזכך.

הדרכות נוספות בנושא גיבויים

סרטוני הדרכה נוספים על גיבוי הטלפון:

אהבתם? עשו לנו 👍 בפייסבוק וקבלו טיפים, שידורים חיים והמלצות על שימוש יעיל בסמארטפון

זהו לבינתיים ורצינו לומר גם כל הכבוד! אנחנו גאים בכם.

שיתוף בוואטסאפ
שיתוף בפייסבוק
עולם הדיגיטל בשפה פשוטה

מחזור חדש באקדמיה

הצטרפו למאות תלמידים מרוצים שלומדים איתנו!

🤖 קורס בינה מלאכותית מתחילים ומתקדמים
🎨 קורס קנבה / Canva
📊 קורס שנתי בנושאים מובחרים
סדנאות כלי דיגיטל ועוד…

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם 👇

לקבלת הזמנות למפגשים:

הירשמו לניוזלטר שלנו:

פתיחת צ'ט
💬 איך אפשר לעזור?
פרטים ומידע על האקדמיה הדיגיטלית
שלום 👋
תודה על התעניינותך באקדמיה הדיגיטלית.
איך אוכל לעזור לך?