קורס דיגיטל שנתי - נסיון חינם

ימים
שעות
דקות
שניות

איך לעשות צילום מסך בסמארטפון

צילום מסך – משמעו "להקפיא" ולשמור כתמונה את מה שהמכשיר מציג ברגע מסוים. 
הדבר שימושי במיוחד כשרוצים להמחיש משהו מסוים שמוצג במכשיר שלנו, או כאשר אנו רוצים לא לשכוח דבר מסוים שהמכשיר מציג, למשל – תיעוד כרטיסי טיסה, קבלות, שמירה של חלקים מעניינים בכתבה ועוד.
יש מספר דרכים לבצע "צילום מסך", רובן משלבות לחיצה על שני כפתורים בו זמנית: כפתור ווליום ו"כפתור הבית" או כפתור ההפעלה. הדבר תלוי בסוג המכשיר שלכם. כמו כן, צילום מסך יכול לדרוש קצת קואורדינציה ויתכן שתידרשו למספר נסיונות בשביל להצליח. אל ייאוש, נסו עד שתצליחו.

המטרה

ביצוע צילום מסך – "הקפאת" מה שמופיע על מסך המכשיר ושמירתו כתמונה.

סרטוני הסבר

* על מנת לראות את הסרטונים במסך גדול, יש ללחוץ על המרובע המקווקו  בפינה התחתונה. רצוי גם לסובב את המכשיר למצב מאוזן (שוכב) 

הסבר לבעלי אנדרואיד

הסבר לבעלי אייפון

סדר הפעולות

צילום מסך באנדרואיד:

 1. מצאו את המסך שתרצו לשמור, בין אם זה כתבה מעניינת או אתר מעניין, גללו את הכתבה לאזור שברצונכם לצלם או סדרו את תצוגת המכשיר כפי שברצונכם לשמור אותו כתמונה.
 2. שיטה א – במרבית המכשירים, כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ כ2 שניות בו זמנית על שני כפתורים: כפתור הנעילה (הכפתור שמכבה ומדליק את הסמארטפון) וכפתור החלשת עוצמת הקול (כפתור הווליום התחתון שמנמיך את הצליל). שיטה זו עובדת לרוב במכשירים הבאים: גלקסי 6 ומעלה, שיאומי, ו LG.
 3. שיטה ב – אם זה לא עובד, נסו ללחוץ על הכפתור הפיזי שנמצא בחלק התחתון באמצע מתחת למסך (אם יש לכם) יחד עם כפתור הווליום התחתון  (הכפתור שמנמיך את הצליל). 
 4. שיטה ג –  במכשירים מסוימים ניתן לצלם מסך גם באופן הבא: לחצו לחיצה ארוכה על לחצן הכיבוי / הפעלה למשך מספר שניות. לאחר מכן, מקישים על "צילום מסך" שיופיע בחלונית.
 5. שיטה ד – עובדת רק בחלק קטן מהמכשירים, במיוחד במכשירי גלקסי – העברת היד מצד המכשיר (מהשוליים) לצד השני מפעילה את צילום המסך.
 6. אם עדיין לא הצלחתם אנו ממליץ לחפש בגוגל כך: "איך לעשות צילום מסך ב[כתבו כאן את סוג המכשיר שלכם], למשל – "איך לעשות צילום מסך בhuwawi
 7. סיימתם? פתחו את הגלריה, התמונה תופיע שם לצד התמונות החדשות. 

 

צילום מסך באייפון:

 1. מצאו את המסך שתרצו לשמור, בין אם זה כתבה מעניינת או אתר מעניין, גללו את הכתבה לאזור שברצונכם לצלם או סדרו את תצוגת המכשיר כפי שברצונכם לשמור אותו כתמונה.
 2. שיטה א' – עבור אייפונים חדשים – לחצו על כפתור הנעילה (הכפתור שמכבה את המכשיר) יחד עם כפתור הגברת הווליום שנמצא לצד המכשיר במשך 2 שניות ולאחר מכן שחררו את הלחיצה.
 3. שיטה ב' – עבור אייפונים ישנים יותר – אם יש לכם אייפון ישן יותר עם כפתור בחלק התחתון של המכשיר מתחת למסך, לחצו עליו יחד עם כפתור הגברת הווליום (למעלה) במשך 2 שניות ואז שחררו את הלחיצה.
 4. שיטה ג' – אם יש לכם אייפון שקניתם לפני 4 שנים ומעלה, אז כפתור נעילה יהיה בחלק העליון של הפל גם כאן עליכם ללחוץ עליו ועל כפתור הווליום למעלה במשך 2 שניות ואז לעזוב.
 5.  סיימתם? פתחו את הגלריה, התמונה תופיע שם לצד התמונות החדשות. 

דברים נוספים שכדאי לדעת

 • לרוב, לאחר צילום מסך, נשמע "קליק" והמסך ימחיש לנו בצורה כלשהי שבוצע צילום מסך. בחלק מהמכשירים, צילום המסך יופיע בקטן בפינה התחתונה.
 • ניתן לעשות צילומי מסך כאשר תרצו לבקש עזרה בתפעול הסמארטפון. אם נתקעתם, צלמו את המסך ושלחו למי שיוכלו לעזור.
 • צלמו דברים שאתם לא רוצים לשכוח: שיחות, כתבות, וכו'. כך תוכלו לחזור אליהם דרך הגלריה בעתיד.
 •  בגלריה של "גוגל תמונות" ובחלק מהגלריות הקיימות במכשירים מסוימים, צילומי מסך יופיעו באלבום משלהם / תחת Screenshots

שיעורי בית

 1. ראשית, נסו לצלם מסך עם כתבה מעניינת שהתגלגלה אליכם ושלחו אותה כתמונה לחברים שיתעניינו בה.
 2. במידה ויש תקלה שחוזרת ונשנית בטלפון ואינכם מצליחים לשחזר אותה, בפעם הבאה שהיא "קופצת" לבקר, צלמו מסך ושלחו את התמונה למישהו שיוכל לסייע לכם. כך תוכלו להמחיש מה קורה בעת התקלה.

שיעורים קודמים / הצטרפות לקורס

לחצו כאן כדי לצפות בשיעורים הקודמים שנשלחו ו/או להצטרף לקורס

קבלו עזרה אישית בנוגע לשיעור

יש לכם שאלות הקשורות לשיעור?
מתנדבי "פסגה לגיל הזהב" מסייעים בחינם בכל הקשור לסמארטפונים וטכנולוגיה. 
ניתן לפנות אליהם באמצעות האתר, הוואטסאפ או בטלפון (בהשארת הודעה 072-3910440 ).
להלן כפתורים שיסייעו לך ליצור עמם קשר. אנא ציינו באיזה נושא הנכם צריכים עזרה:

שיתוף השיעור

שיתוף השיעור בוואצאפ
שיתוף השיעור בפייסבוק

אהבתם? מרוצים מהשירות?

פתיחת צ'ט
1
💬 איך אפשר לעזור?
פרטים ומידע על האקדמיה הדיגיטלית
שלום 👋
כיף שבאת לבקר!
יש מידע נוסף שנוכל לתת לך?