מחזור חדש של קורס בינה מלאכותית!

ימים
שעות
דקות
שניות
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הדרכה על תפריט הגדרות מהירות / מרכז הבקרה בסמארטפון - חלק 2

המשך הדרכה על מרכז הבקרה / תפריט הגדרות מהירות של המכשיר החכם שלנו.
הפעם הרחבנו על מצבים נוספים כמו "נא לא להפריע, נקודה חמה / נתב אלחוטי, NFC, שידור ועוד.

* הסבר מילולי מופיע לאחר הסרטון
 * על מנת לראות את הסרטונים במסך גדול, יש ללחוץ על המרובע המקווקו 
 בפינה התחתונה.

הקלטת השיעור - חלק 2

סיכום המפגש

רכיבי התפריט המהיר - חלק 2

  1. נא לא להפריע – Do Not Disturb – מצב נא לא להפריע מאפשר לשלוט בהתראות שיקפצו / יצלצלו במכשיר. יש מצב שקט לחלוטין, ויש מצב שמאפשר לשיחות מועדפות להתקבל (למשל – מאת קרובי משפחה, אותם יש להגדיר מראש). אפשר להגדיר את משך הזמן שבו נהיה במצב זה. המידע מגיע למכשיר והמכשיר עדיין מחובר לרשת, אבל במצב זה לא תהיינה ההתראות שקופצות. כך למשל זה שימושי באולם קולנוע. ניתן להגדיר במצב זה אנשים מסוימים שיוכלו "להתגבר" על החסימה. למשל לראות רק התראות מבת הזוג, רק מי שבמועדפים. אפשר גם להגדיר שאם מתקשרים פעמיים אז זה גם עובר את החסימה.
  2. NFC – Near Field Communication – הדלקה / כיבוי של רכיב NFC המשמש לתקשורת מטווח אפס. כיום התקן משמש בעיקר ליישומים כמו הטענת רב-קו או צפייה בנתונים שלו, לביצוע תשלומים והעברת נתונים בין מכשירים קרובים. בחלקים מסוימים בעולם ניתן כבר לשלם בחנויות דרך המכשיר הסלולרי. בזכות התקשורת הקרובה (מטווח של פחות מסנטימטר) של הNFC, התשלום מהמכשיר בטוח יותר כי לא ניתן לגנוב נתונים או כסף מהמכשיר מ"משיכת" הנתונים בעזרת מכשירים לגניבת נתונים מרחוק. ובמיוחד משום שיש שכבת הגנה נוספת בסמארטפון – סיסמת נעילה. על מנת להטעין למשל את הרב-קו, נצטרך להתקין אפליקצייה דוגמת "רב קו אונליין" ולאחר מכן להפעיל אותה ולהצמיד את הרב קו לגב המכשיר בלי לזוז.
  3. העברת מסך / שידור – Cast – שידור במדיה למכשירים חיצוניים דוגמת ChromeCast או לטלויזיה.
  4. נקודה חמה / נקודת גישה אישית / Hotspot / נתב אלחוטי נייד – הופך את המכשיר לנתב / ראוטר ומאפשר למכשירים אחרים להתחבר לאינטרנט דרך המכשיר, שהופך להיות רשת זמינה ב WiFi. כך למשל. אם אנו רוצים לעבוד עם מחשב נייד במקום בו אין WIFI נוכל לפתוח נקודת גישה ולחבר את המחשב הנייד לWIFI האלחוטי.
  5. סינכרון – מאפשר לשלוט בסנכרון האפליקציות של גוגל. כך למשל נוכל להחליט האם המכשיר יבדוק אוטומטית את המיילים החדשים בג'ימייל או ישמור אוטומטית בענן אנשי קשר חדשים שנוספו כעת במכשיר או לחלופין לעשות את הפעולות האלו באופן ידני.

תזכורת -

  1. על מנת להגיע לתפריט המהיר, המכשיר צריך להיות דלוק. – באנדרואיד – בהחלקה כלפי מטה מהקצה העליון של המכשיר (ממש מהפלסטיק של המכשיר), באייפונים הישנים – בהחלקה מלמטה למעלה, באייפונים החדשים – בהחלקה מהצד-למעלה (פינה עליונה) כלפי מטה. 
  2. לחיצה ארוכה על כל רכיב בתפריט המהיר תעביר אותנו להגדרות נוספות (באנדרואיד) או תרחיב מידע אודותיו (באייפון).
  3. התפריט המהיר יכול לעבוד חלקית גם ללא פתיחת הססמא במכשיר. לכן נוכל להדליק פנס גם בטלפון שאינו שלנו אך לא נוכל לצפות במידע אישי בטלפון של מישהו אחר.
 

אהבתם? עשו לנו 👍 בפייסבוק וקבלו הודעה על שידורים חיים שלנו בפייסבוק.

זהו לבינתיים ורצינו לומר גם כל הכבוד! אנחנו גאים בכם.

שיתוף בוואטסאפ
שיתוף בפייסבוק
עולם הדיגיטל בשפה פשוטה

מחזור חדש באקדמיה

הצטרפו למאות תלמידים מרוצים שלומדים איתנו!

🤖 קורס בינה מלאכותית מתחילים ומתקדמים
🎨 קורס קנבה / Canva
📊 קורס יישומי גוגל 1 + 2
סדנאות כלי דיגיטל ועוד…

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם 👇

לקבלת הזמנות למפגשים:

הירשמו לניוזלטר שלנו:

פתיחת צ'ט
💬 איך אפשר לעזור?
פרטים ומידע על האקדמיה הדיגיטלית
שלום 👋
תודה על התעניינותך באקדמיה הדיגיטלית.
איך אוכל לעזור לך?