קורס דיגיטל שנתי - נסיון חינם

ימים
שעות
דקות
שניות

איך להשתמש בתפריט המהיר / מרכז הבקרה (חלק 2) ועדכוני דיגיטל

הדרכה על רכיבי התפריט המהיר של הסמארטפון – כיצד להשתמש בו בצורה יעילה ומפגש בנושא חדשות / עדכוני דיגיטל מהתקופה האחרונה

נושאי ההרצאה

מפגש עדכוני טכנולוגיה 

הרצאה על התפריט המהיר / מרכז הבקרה של הטלפון הנייד.

שאלות שנשאלו במפגש

 1. איך להפעיל את המקרופון במקלדת להקלטות בוואטסאפ?  לגבי תמלול – יש לחפש את המיקרופון במקלדת. לגבי הקלטות ישירות – כדי להפעיל את המקרופון במקלדת להקלטות בוואטסאפ, יש ללחוץ על סמל המיקרופון שמופיע ליד שדה הטקסט ולהחזיק אותו כל עוד מדברים. 

 2. אילו אפליקציות קיימות לניקוד טקסט בוואטסאפ? אתר "נקדן" מאפשר להוסיף ניקוד לטקסטים ואז להעתיק אותם לוואטסאפ. 

 3. איך לקבוע תאריך עברי בלוח שנה דיגיטלי? רוב הלוחות השנה הדיגיטליים כוללים אפשרות להוספת לוח שנה עברי. ניתן לקבוע זאת בהגדרות הלוח השנה.

 4. כיצד להוריד את הצפצופים בוואטסאפ בכל קבלת הודעה? בהגדרות האפליקציה, בחר ב'התראות' ושנו את הגדרת הצליל באופן גורף או לכל הודעה.

 5. איך להתמודד עם עודף אייקונים על מסך הבית של המחשב או הסמארטפון? ניתן ללחוץ לחיצה ארוכה על כל אייקון ולארגן את האייקונים בתיקיות או למחוק יישומים שאינם בשימוש כדי לנקות את מסך הבית.

 6. איך לעשות תמלול וידאו ביוטיוב ובפלטפורמות אחרות? יוטיוב מציעה כלי תמלול אוטומטי. לפלטפורמות אחרות יש לחפש תוכנות תמלול כמו Dragon NaturallySpeaking או Google Docs באמצעות כלי ההקלטה שלו.

 7. כיצד להתמודד עם העתקת טקסטים ושימור עקבות השינויים בזמן שיתוף המסמך? הטיפ הכי טוב הוא לעשות הדבקה ללא עיצוב – נסו ללחוץ במקביל על ctrl-shift-v. ניתן להשתמש במסמכים שמתמיכים בשיתוף כמו Google Docs או Microsoft Word בענן, ששומרים את היסטוריית השינויים באופן אוטומטי.

 8. האם יש מגבלה לכמות המלל בתמלול הודעות? לא ידוע לנו על מגבלה ספציפית.

 9. מהו SAMSUNG PASS בטלפון? Samsung Pass הוא שירות אבטחה לניהול סיסמאות ונתונים ביומטריים.

 10. כיצד להסיר אייקונים לא רצויים ממסך הבית? לחץ והחזק על האייקון הלא רצוי ובחר באפשרות 'הסר' או 'מחק'.

 11. איך מצטרפים לטלגרם ממחשב ללא אפליקציה? ניתן להשתמש בגרסת הדפדפן של טלגרם על ידי כניסה לאתר web.telegram.org והזנת פרטי ההתחברות.

 12. מה היא מהירות האינטרנט שנמכרת על ידי חברות תקשורת? מהירות האינטרנט תלויה בחבילה ובחברה; נעה בדרך כלל בין כמה עשרות מגה-ביט לשנייה עד כמה גיגה-ביט לשנייה.

 13. כיצד להוריד איקונים מיותרים מהמסך לאחר שינוי הגדרות? לאחר שינוי הגדרות, ניתן להסיר איקונים מיותרים על ידי מחיקה או הזזתם לתיקייה.

 14. כיצד להתמודד עם העתקה והדבקה של מספר טקסטים? השתמש בכלים כמו קליפבורד מנהלים, המאפשרים שמירה וניהול של מספר פריטים בלוח הגזירים. נסו גם ללחוץ על windows+v ותגלו עולם שלם :).

 15. כיצד לבטל פונקציות בוואטסאפ שלא נדרשות? ניתן לבטל פונקציות כגון צפצופים, תצוגות מקדימות של הודעות ועוד בהגדרות האפליקציה תחת הפרק המתאים.

 16. איך לשחזר קבצים מהרד דיסק שנפגע? מומלץ לפנות לטכנאי, לרוב הם משתמשים בתוכנות שחזור נתונים כמו Recuva או EaseUS Data Recovery Wizard לניסיון שחזור הקבצים מהדיסק הקשיח.

 17. מהן הדרכים לשימור ושיתוף שינויים במסמך עם עקבות שינויים? שימוש בתוכנות עריכה כמו Microsoft Word או Google Docs מאפשרות שמירה וצפייה בשינויים ובמי ביצע אותם (חפשו "רוויזיות" או "גרסאות").

 18. איך להתמודד עם חשבון וואטסאפ שנפרץ? יש לשנות מיד את הסיסמה, להפעיל אימות דו-שלבי ולפנות לתמיכה של וואטסאפ לסיוע נוסף. 

הקלטת המפגש

מצגת עדכונים טכנולוגיים

זהו לבינתיים ורצינו לומר גם כל הכבוד! אנחנו גאים בכם.

שיתוף בוואטסאפ
שיתוף בפייסבוק
עולם הדיגיטל בשפה פשוטה

קורסים בשפה פשוטה

הצטרפו למאות תלמידים מרוצים שלומדים איתנו!

🤖 קורס בינה מלאכותית מתחילים ומתקדמים
🎨 קורס קנבה / Canva
📊 קורס שנתי בנושאים מובחרים
סדנאות כלי דיגיטל ועוד…

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם 👇

לקבלת הזמנות למפגשים:

הירשמו לניוזלטר שלנו:

פתיחת צ'ט
1
💬 איך אפשר לעזור?
פרטים ומידע על האקדמיה הדיגיטלית
שלום 👋
תודה על התעניינותך בקורסים שלנו.
איך אוכל לעזור לך?