קורס דיגיטל שנתי - נסיון חינם

ימים
שעות
דקות
שניות

מדריך שימוש בג'ימייל - שליחת מייל מהסמארטפון​

שליחת מייל היא אחד השימושים הנפוצים ביותר ברשת. אפליקציית Gmail היא המובילה שבאפליקציות למשלוח מיילים ואנו ממליצים בחום לעבוד איתה ולנצל את יתרונותיה. ריכזנו עבורכם הוראות שימוש וכמה המלצות על תכונות שאולי לא הכרתם.

* הסבר מילולי מורחב מופיע לאחר הסרטונים
 * על מנת לראות את הסרטונים במסך גדול, יש ללחוץ על המרובע המקווקו 
 בפינה התחתונה.

הסבר לבעלי אנדרואיד

הסבר לבעלי אייפון

המטרה

רכישת מיומנות בשימוש במייל מהסמארטפון דרך אפליקציית ג'ימייל

סדר הפעולות

שליחת מייל

 1. פתחו את הג'ימייל, נראה כך –
 2. לחצו על הכפתור בפינה התחתונה, עליו יש סימן של עיפרון או "+". (אם נגלול מעט מטה את הרשימה, יהיה כתוב לצד הסמל של העיפרון או הפלוס – "אי-מייל חדש" או "compose" )
 3. כשתופיע המקלדת התחילו לרשום את המייל של הנמען/ת אליהם תרצו לשלוח את האימייל. 
  המידה ואיש הקשר כבר נמצא בהתכתבויות שלכם, יספיק שתקלידו את תחילת המייל כדי שג'ימייל יציע לכם את כתובת המייל המלאה. אם אתם מזהים את כתובת המייל, לחצו על ההצעה שהופיעה וכתובת המייל תושלם באופן אוטומטי.
 4. במידה ותרצו לשלוח העתקים (לכתב עוד אנשים על המייל), לחצו על החץ הקטנטן המופיע מנגד למילה "אל":

  בלחיצה על החץ הקטן, ייפתחו שדות נוספים להוספת כתובות "עותק" ו"עותק מוסתר". 
 5. לחצו על "נושא" והקלידו את נושא ההודעה
 6. לחצו על "כתיבת אימייל" והקלידו את תוכן המייל
 7. לסיום, לחצו על המשולש הנמצא בראש המסך  (דומה למטוס מנייר) על מנת לשלוח את המייל.

 

מענה למייל

 1.  לאחר פתיחת המייל, תוכלו לבחור אם לענות תגובה מהירה (בלחיצה על החץ המכופף) או לבצע פעולות מורכבות יותר כגון "העברת המייל" או "מענה לכל המכותבים". הפעולות המורכבות יותר מסתתרות בתפריט של שלושת הנקודות העומדות.

 2. בראש המייל יהיו סמלי "פח אשפה", "העברה לארכיון" , "סימון כלא נקרא/נקרא"  ועוד.

* מומלץ לקרוא גם את הסעיף הבא – דברים נוספים שכדאי לדעת

דברים נוספים שכדאי לדעת

 • חיפוש במקום לתייק – היות ובהרבה מקרים נוצר עומס גדול על תיבת המייל, מומלץ להשתמש בחיפוש של ג'ימייל המופיע בראש המסך הראשי (תיבת חיפוש – הקלידו על "חיפוש במייל"). החיפוש יניב לרוב תוצאות טובות.
 • מסמכים – אפשר להוסיף תמונות ומסמכים על ידי לחיצה על –  המופיע בחלק העליון של המסך באפליקציה.
 • הסבר קצר על ארכיון – הודעות שנמצאות בארכיון – זמינות וניתן למצוא אותן בקלות על ידי חיפוש או גישה מהתפריט הראשי לכל המיילים. הרעיון של הארכיון הוא לפנות את העומס במסך הראשי של המייל מבלי לאבד את המידע.
 • החלקת האצבע על מיילים – במסך הראשי בו מופיעות כל תכתובות המייל, תוכלו להחליק את האצבע ימינה / שמאלה ולשמור בארכיון שיחות מייל. לחלופין, תוכלו בהגדרות הג'ימייל לשנות את פעולת ההחלקה ל"מחיקה" או "נודניק – snooze". 
 • הסבר קצר על "נודניק / SNOOZE"  – האפשרות הזו מאפשרת להוריד את המייל מהרשימה של המיילים ולהקפיץ אותו בחזרה לראש הרשימה במועד מאוחר יותר. זה יעיל אם אנחנו רוצים תזכורת לטפל במייל רק בהמשך ולא כעת. כך הרשימה שלנו תישאר מסודרת טוב יותר.
 • ביטול פעולה – אם ביצעתם פעולה כמו מחיקת מייל בטעות והתחרטתם עליה, תוכלו ללחוץ על undo המופיע למשך כמה שניות בתחתית המסך לאחר הפעולה.
 • דואר יוצא, טיוטות ועוד – דרך התפריט הראשי הנמצא בפינה העליונה, נוכל להגיע לרשימות מייל כגון מיילים ששלחנו בעבר או טיוטות שהתחלנו לכתוב ולא סיימנו. 
 
עוד קצת טיפים למתקדמים? 
 • תזמון מייל – במידה ותרצו לתזמן את מועד משלוח המייל, תוכלו ללחוץ על התפריט שנמצא לצד סמל השליחה ("החץ / מטוס") ולבחור משם את האפשרות לתזמן שליחה / Schedule send
 • מספר חשבונות על אותה אפליקציית ג'ימייל – אם יש לנו כמה חשבונות אימייל, נוכל להתקין את כולם דרך הגדרות המכשיר, תחת "חשבונות" ולעבור ביניהם בקלות על ידי לחיצה על התפריט בג'ימייל או על התמונה של הפרופיל המופיעה במסך הראשי.

שיעורי בית

אם הנכם שולטים במשלוח מייל, נסו את האפשרויות החדשות שהוסברו בחלק השני של השיעור. הקדישו זמן ללימוד האפשרויות המופיעות בתפריט ונסו להבין מה המשמעות של כל סמל ואפשרות.

שיתוף השיעור בוואצאפ
שיתוף השיעור בפייסבוק

אהבתם? מרוצים מהשירות?

פתיחת צ'ט
1
💬 איך אפשר לעזור?
פרטים ומידע על האקדמיה הדיגיטלית
שלום 👋
כיף שבאת לבקר!
יש מידע נוסף שנוכל לתת לך?