קורס דיגיטל שנתי - נסיון חינם

ימים
שעות
דקות
שניות

איך לצלם עם הסמארטפון תמונות מעולות - חלק 2

המשך שיעור בנושא צילום מהסלולר – הפעם בנושא קומפוזיציה ומיסגור. טיפים לתמונות נהדרות.
לצפייה בחלק הראשון של השיעור לחצו כאן

* הסבר מילולי מופיע לאחר הסרטון

טיפים לצילום תמונות נהדרות מהסמארטפון

רעיונות כיצד לצלם תמונות נהדרות:

 1. הכירו את חוק השלישים – ישנו חוק שמגיע מעולם האמנות המציע לחלק את המסך לשלישים (לגובה ולרוחב) וליצור מעין קווי רשת, ולמקם את האובייקטים המרכזיים בתמונה בנקודות המפגש של קווי הרשת הדמיוניים הללו. אחת הסיבות לכך שתמונה כזו "מעניינת" יותר היא שהעין נמשכת לא-סימטריה ואנו מסתקרנים לראות "מה קורה בתמונה".
  בכדי להיעזר בקווי רשת שיופיעו על המסך, נוכל להפעיל בסמארטפון את האופציה בהגדרות המצלמה. היכנסו להגדרות וחפשו "קווי רשת" או "Grid" או "Show Gridlines". כשתחזרו למסך המצלמה תראו שמופיעים עליה קווי רשת דקים.
  הנה דוגמא כיצד אפשר למקם אדם על רקע הנוף:

  לחצו כאן כדי לקרוא כתבה (באנגלית) שמרחיבה עוד על נושא חוק השלישים בתמונות, עם דוגמאות.

 2. מרקם, צבע וצורה –  נסו ללכוד קומפוזיציות שמורכבות מצבעים, מרקמים וצורות. לא פעם התבוננות במשהו מוכר מזווית חדשה תאפשר לנו לצלם תמונות ייחודיות ומעניינות.

 3. הומור – הסמארטפון זמין לנו כמעט תמיד ומאפשר לנו לא פעם ללכוד רגעים משעשעים. נצלו זאת כדי לחייך את האנשים מסביבכם ולזכור את הרגע. 
 4. זוויות צילום לא שגרתיות – נצלו את יכולות הסמארטפון כדי להושיט את היד לצלם תמונות מזוויות לא שגרתיות. הרבה פעמים צילום מפרספקטיבה חדשה תגרום לתמונה להיות מעניינת במיוחד.
 5. התכוננו לרגע המתאים – תכננו וחשבו קדימה לקראת סיטואציה שעומדת להתרחש. הכינו את המסגרת של התמונה וחכו לרגע המתאים כדי לצלם את התמונה.
 6. פנורמה ומצבי צילום נוספים – בשיעור הקודם הזכרנו שיש מצבי צילום שונים בסמארטפון. אחד ממצבי הצילום הינו פנורמה שמאפשר לצלם תמונה "מוארכת". נצלו את האפשרות הזו במיוחד בצילומי נוף או בצילומים בהם קשה ללכוד את כל התמונה בפריים בודד.

שיעורי בית

צאו לשוטט ברחוב, התבוננו מחדש בבית שלכם ושלחו לנו במייל ([email protected]) או בדף הפייסבוק תמונות יפות שצילמתם.
נשמח לתת להם במה.
כתובת עמוד הפייסבוק שלנו: https://www.facebook.com/SeniorsIn/

שיתוף השיעור בוואצאפ
שיתוף השיעור בפייסבוק

אהבתם? מרוצים מהשירות?

פתיחת צ'ט
1
💬 איך אפשר לעזור?
פרטים ומידע על האקדמיה הדיגיטלית
שלום 👋
כיף שבאת לבקר!
יש מידע נוסף שנוכל לתת לך?